Alegro aukcje internetowe


Strona główna Dodaj link Nowe strony Dobre strony Szukane Top 10 Mapa Linki

 


Alegro to największy wirtualny dom aukcyjne. Tutaj znajdziesz praktycznie wszystko czego szukałeś od wielu lat. Przedmioty unikatowe i codziennego zastosowania. Cały czas Alegro rozwija swój portal z aukcjami proponując nowe działy motoAllegro, otoDom czy też poleca servis współpracujący z Alegro otoMoto.
Warto zapoznać się z możliwościami jakie oferuje AlleKarta Alegro, to karta którą zapłacisz w sklepie i w Internecie wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa, za każdą płatność AlleKartą zbierasz punkty PayBack , które możesz wymieniać na atrakcyjne nagrody.
Cały czas pracownicy Alegro dbają o Państwa bezpieczeństwo aby wszytkie zakupy były bezpieczne ulepszane są systemy zabezpieczeń, komentarzy. Wprowadzone zostały bezpieczne sposoby płatności np. "Escrow" to system zabezpieczenia transakcji. Kupujący wpłaca pieniądze za wylicytowany przedmiot na konto w Płatnościach Allegro. Następnie Sprzedający wysyła towar do Kupującego. Dopiero gdy Kupujący potwierdzi otrzymanie towaru, Sprzedający może dysponować zapłatą. Dzięki Escrow obie strony - Kupujący i Sprzedający - mają pewność, że transakcja zakończy się pomyślnie.
Allegro jest bardzo bezpiecznym miejscem do handlowania, prawie wszystkie transakcji przeprowadzane w serwisie kończą się bezproblemowo. Jednak od czasu do czasu, jak w każdej większej społeczności, zdarzają się osoby które próbują grać nieuczciwie.
Dlatego został wprowadzony Program Ochrony Kupujących zapewnia on kupującemu zwrot wylicytowanej kwoty (do 300 zł) w przypadku, gdy: zapłacił za towar, ale go nigdy nie otrzymał lub otrzymał towar, który znacznie różni się od opisanego na stronie z przedmiotem. Warunki skorzystania z Programu Ochrony Kupujących Program Ochrony Kupujących obejmuje transakcje przeprowadzone w Allegro, w których wylicytowana kwota lub suma ofert w aukcji wieloprzedmiotowej była równa lub wyższa niż 50 zł. Maksymalna kwota zwrotu wynosi 300 zł. Oznacza to, że jeśli wylicytowana kwota wyniosła 40 zł - nie możesz skorzystać z Programu, wylicytowana kwota wyniosła 90 zł - możesz otrzymać 90 zł, wylicytowana kwota wyniosła 300 zł - możesz otrzymać 300 zł, wylicytowana kwota wyniosła 650 zł - możesz otrzymać 300 zł.
Alegro udostępnia system komentarzy, dzięki niemu możesz wyrazić opinię o Użytkowniku, z którym dokonałeś transakcji. Możesz opisać szybkość dostawy (lub przesłania zapłaty), zgodność opisu z otrzymanym przedmiotem, jakość obsługi i inne sprawy zwišzane z transakcją. Komentarze mogą mieć charakter pozytywny, neutralny i negatywny. Alegrowicz otrzymuje jeden punkt za każdy pozytywny komentarz od Użytkownika, z którym nie przeprowadzał wcześniej żadnej transakcji, za negatywny - traci jeden punkt. Neutralny komentarz nie zmienia stanu punktowego. Liczba w nawiasie przy gwiazdkach pokazuje obecnš liczbę punktów Użytkownika. Znaki graficzne (gwiazdki i słoneczka) pokazują liczbę uzyskanych punktów.
Jak widzisz kupowanie na Alegro jest naprawdę bezpieczne. Licytowanie na aukcjach Allegro niczym nie różni się od tradycyjnej aukcji, zobacz opisy na stronie o Alegro.
Przepisy prawa obwiązują takie same pamiętaj, że to ty jako kupujący lub sprzedający ponosisz pełną odpowiedzialność karną jeżeli naruszysz obowiązujce prawo.
Proponuje zapoznać sie z regulaminem oraz zasadami jekaie obowiązują na aukcjach Alegro, w ten sposób unikniesz wielu nieprzyjemnych sytuacji.
Jeżeli czegoś nie wiesz lub nie rozumiesz nie pisz od razu do Alegro najpierw zobacz na foum może tam znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie, jeżeli nie ma zapytaj, Alegrowicze to bardzo sympatyczna społeczność. Na Cafe zaglądają ludzie od wielu lat kupując i sprzedając na ukcjach internetowych Alegro.


Koraliki i ceramika | Dowcipy i kawały |